Březen 2011

Nebojte se úchylů.

28. března 2011 v 20:19 | Shiro |  Vytrženo z kontextu.
Seznamování po internetu. Už jen když si po sobě parkrát přečtu první větu, kterou jsem mimochodem vymyslel poměrně rychle, cítím stovky různých pocitů a tlačí na mě různorodé vzpomínky. Po netu jsem se již seznámil nespočetněkrát a některé z těchto lidí řadím ke svým nejlepším přátelům, krom toho i s lidmi které znám z normálního životu sem se ve spoustě případů doopravdy seznámil až skrz síť. Internet mi dává sílu, kterou normálně postrádám. Sebevědomí které získám jakmile se posadím k mé oušoupané a vylámané klávesnici se nedá srovnat s ničím. Je ze mě člověk který ví co chce, sečtělý a sbírající pochvaly za skvělý projev. První základy jsem položil zhruba v devíti letech, kdy jsem s fiktivním profilem který mě zhruba o 8 let postaršoval sbalil několik patnáctiletých dívek. Doteď mají některé ve svém profilu napsané že sem důležitý člověk v jejich životě. Najivky. A tím se dostáváme k jednomu z klíčových mínusů psaní po internetu a i já, pavouk co chytá na Síti a ne do sítě, ho musím zmínit. Nikdy nevíte, kdo sedí na druhé straně. Popravdě, většinou jsem to byl já, ten kdo si trochu vymýšlel a trochu upravoval svůj život tak abych působil dokonale. Lhal bych ale, kdybych řekl že jsem taky parkrát nebyl podveden (viď Ivo, to ti nezapomenu). Dalším záporem psaní po internetu je zkrátka a dobře absence miliardy aspektů který nese normální seznamování. O člověku vpodstatě jistě víte jen jedno, jak dobře umí psát a kolik tam dělá chyb. Všechno ostatní může být lež a často ani nevíte jak vypadá, jak voní, jak se chová a nebo třeba jaké má kouzlo osobnosti. A věřte že i když vám pošle daná osoba fotku, vůbec na ní nemusí být on nebo to může být jen velmi nevydařená fotografie či naopak. Ale i přesto, nebojte se kontaktu přes internet. I když jsem pro spoustu lidí závislák na PC, tak mám přátele ze všech koutů republiky, ze všech koutů Sítě, které bych nepustil, i když mám pocit že poslední dobou kontakt s nimi poněkud chladne (viď Nikolasi). Na závěr ještě přihodím radu, buďte opatrní. Abych řekl pravdu, na úchyly zrovna dvakrát něvěřím a krom toho bych jim stejně všem rozbil držku. Jestli se jich ale bojíte, řiďte se základními radami a nic se vám nestane. Nikdy nedávejte druhému cokoli co by mohl použít proti vám. S fotkami velmi opatrně. Alespoň z počátku. A prověřujte a prověřujte. Řekne vám jméno? Googlujte. Řekne vám že vyhrál mistrovství? Googlujte (Nedělejte ze sebe blbce, tak jako jsem to parkrát udělal já). Až když je daný exemplář dokonale prověřený (například i hovorem po skypu) můžete si dovolit se s ním setkat, ale nezapomeňte, že riskujete rozbití přátelství.

Vegetariánství? Děkuji, nechci.

7. března 2011 v 19:36 | Shiro |  Vytrženo z kontextu.
Vegetariánství patří k věcem, jejichž význam mi pravděpodobně zůstane skryt. Nechápu v čem spočívají výhody příjmu výlučně býložravecké potravy krom sporného bodu že to je zdravé. Člověk je všežravec a mimochodem také nejlepší lovec naší planety. Přiroda nám dala inteligenci a ačkoli můžou vegetariání argumentovat tím že oni jí využívají správně, já jsem přesvědčen, že využívat jít k obstarání masa je jedna ze správných cest. Tak jako tygr má drápy a vlk zuby, my máme mozek (někteří) a v průběhu dějin opakovaně dokazujeme jak s ním dokážeme být nebezpeční. Vrátili-li bychom se zpět v čase, a řekli kterémukoli lovci že u nás žijí lidé co dobrovolně jedí pouze kořínky i když mají možnost jíst maso, nejspíš by vám nevěřil. A víte proč by v to nevěřil? Protože to je nepřirozené. Můžete si říkat co chcete, ale zvířata jsou nám podřazená. Ačkoli sem jejich milovník, zůstávají mi v očích jako naprosto běžný a zásadní zdroj potravy. Buďte si každý vegetariánem, jezte si třeba kamínky nebo rovnou nic, svět tím nezměníte a já na vás dál budu koukat jako na bandu bláznů. Mír s vámi.

Ztráta iluzí

6. března 2011 v 11:23 | Shiro |  Střípky veršů.
Pevně věřit v danou věc
a přesvědčení náhle změnit,
dlouho slepý být a přec,
do nové pravdy hned se včlenit.

Ztráta našich iluzí
je nutnou částí života
však přece často zamrzí,
jak falešná ochota.

1. narozeniny

6. března 2011 v 11:05 | Shiro |  Sekretariát márnice.
Blog slaví první rok svého života. K této zajisté významné události měním designe blogu z podivného stylu na lehce radioaktivní styl.