Květen 2011

Stavte svůj zítřek již dnes.

23. května 2011 v 20:14 | Shiro |  Mám pocit že...
Budoucnost, minulost a přítomnost. Tři pojmy co určují náš život. Kdyby byl život ideální, nemusíme rozebírat ani jedno, ale protože život takový není (proč vlastně?) utíkáme před přítomností do fantazií pozměněných hlubin vzpomínek a v beznadějnějších případech do neskutečně světlých a poněkud neexistujících mělčin světlých zítřků. Určitě nejsem sám kdo má vyhraněných pár vzpomínek, kterým ještě ke všemu tok myšlenek obrousil nerovnosti do hladka, do nichž s radostí utíká v nostalgických náladách, či jen při prostém čekání na autobus. Nicméně pokud nežijete dlouhá staletí nebo nejste-li blázen, vzpomínky pro vás nejsou nekonečnou studnicí představ k zabavení. A přesně v ten moment z šera vychází zářící budoucnost a její nekonečné možnosti. Já sám jsem již ve svých představách a vizích prožil nespočet životů a scénářů, ale přesto bych rád upozornil, že je lepší budoucnost stavět a ne jen rýsovat, protože jednou zemřeme a pak nám nezbude nic než vzpomínat. A kdo by chtěl navěky vzpomínat jak vymýšlel budoucnost?

Sám tobě katem.

23. května 2011 v 19:47 | Shiro |  Střípky veršů.
Klečíš a prosíš,
Pak již jen mlčky doufáš.
Pach krve hrdě nosíš,
přec o milost se troufáš

Prázdný můj pohled,
tvůj plný strachu,
více neberu již ohled
na žádných z tvých tlachů.

Kostel na kopci,
odbíjí půlnoc,
čas kdy i surovci,
ztrácejí svou moc.

Poslední nádech
a i když nejsem kat,
mrazí mě v zádech,
jak krásně si byl sťat.

Syko Sam, Psycho Richard.

14. května 2011 v 10:24 | Shiro
Syko Sam, pravým jménem Richard Alden Samuel McCroskey III, je 22 letý horrorcorový rapper, který se liší hlavně tím že své texty nemyslí jen tak "ze srandy" či jako vybití běžného každodenního stresu. Richard si právě teď hoví v státní věznici v Sussexu I ve Waverly (Virginie). Odpykává si zde totiž doživotí (a zde končí jakákoli nadsázka, ironie, humor... prostě vše) za 4-násobnou vraždu jeho přítelkyně, její kamarádky, jejího otce a profesorky práv a historie. Tyto ničím neprovinněné oběti umlátil kladivem. Motiv můžeme heldat v potřebě poznat jaké je skutečně to, o čem zpívá, jenže Richard taky neměl nejjednoduší život, kvůli jeho vyšší váze a zrzavým vlasům byl na škole značně šikanovaný. Jeho sestra o něm vypověděla že by nikdy nikomu neublížil bez vyprovokování. Vzhledem k tomu že jsou všichni svědci mrtví až na Richarda, který mimochodem v jedné výpovědi asi ze srandy a nihilismu řekl, že mu to poručil Ježíš, doslova: "Jesus told me to do it", tak se nikdy pravý důvod těchto vražd nedovíme.

Ještě dodám, že Samuel pravděpodobně vraždil již dřív, už jen kvůli jeho textům v kterých se k tomu podropně přiznává (viz. text Darksidu).

Nicméně, poněvadž jsem horrorcore dříve poslouchal a myslím že se v něm i trošičku vyznám, můžu, s určitým hryzáním svědomí říct, že se mi jeho písničky, jakkoli jsou... strašné, docela líbí. A jistou část mého já, Richard docela přitahuje.

Welcome to My Darkside

The Voices